14.09.2023 Neljapäev

Politsei pidas kinni Venemaa-vastaseid sanktsioone rikkunud ettevõtjad

Politsei pidas eile Tallinnas kinni ettevõtjad, keda  kahtlustatakse Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonide rikkumises, kirjutab Postimees.

Ringkonnaprokuröri sõnul on tegemist esialgse kahtlustusega.
Ringkonnaprokuröri sõnul on tegemist esialgse kahtlustusega. Foto: PPA

Lisaks tegi politsei Rottermanni kvartalis nendega seotud ettevõttes läbiotsimise.

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Leelo Soomaa sõnul jätkasid ettevõtjad pärast Venemaale sanktsioonide kehtestamist majandustegevust Venemaa äriühingutega. "Majandustegevust jätkati nii otse Venemaaga kui ka Euroopa Liidu välise riigi ettevõtte vahendusel. Kuna Euroopa Liidu kehtestatud sanktsiooni rikkumine on kuritegu, siis alustati asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust," ütles Soomaa.

Ringkonnaprokuröri sõnul on tegemist esialgse kahtlustusega, mille kontrollimiseks kogutakse kriminaalmenetluses täiendavaid tõendeid.

Kui sanktsioneeritud valdkonnas tegutsev ELi ettevõte proovib mõne ELi välises riigis asuva ettevõtte vahendusel Venemaal äritegevust jätkata, siis on tegemist sanktsioonide rikkumisega, mille eest võib oodata kriminaalkaristus,

rõhutas ringkonnaprokurör.

Ta lisas, et kui õiguskaitseasutusteni jõuab info, et keegi võis sanktsioone rikkudes panna toime kuriteo, alustatakse kriminaalmenetlust. Sanktsioonide rikkumise eest on võimalik karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255