07.03.2023 Teisipäev

Peaprokurör Parmas: oluline on laiendada genotsiidikuriteo määratlust

Riigi peaprokuröri Andres Parmase hinnangul on Ukrainas toimuva tõttu oluline laiendada rahvusvahelises õiguses genotsiidikuriteo määratlust, sest senise õiguse järgi võib kuritegude kvalifitseerimine genotsiidikuriteoks osutuda probleemseks. 

Andres Parmas, riigi peaprokurör
Andres Parmas, riigi peaprokurör Foto: prokuratuur

Parmas osales 3.-5. märtsil Ukrainas sõjakuritegude uurimise konverentsil, kus käsitleti nii Venemaa toimepandud kuritegusid Ukrainas kui ka nende uurimiseks vajalikku rahvusvahelist koostööd, edastas prokuratuur.

Lisaks otsustasid Ukrainas toime pandud sõjakuritegude rahvusvahelise uurimisrühma osalisriigid asutada agressioonikuriteo uurimise keskuse, mis alustab Eurojusti juures tööd sel suvel. Keskuse töösse panustab ka Eesti.

Samuti allkirjastas riigi peaprokurör Parmas koos teiste uurimisrühma osalisriikide peaprokuröride ja USA justiitsministriga vastastikuse mõistmise memorandumi. Nii selle kui ka paljude teiste konverentsil toimunud tegevuste, arutelude ja diskussioonide eesmärk on tõhustada rahvusvahelist infovahetust, mis on tõsiste sõjakuritegude uurimiseks ja kurjategijate kohtu ette viimiseks äärmiselt oluline.

Konverentsil osalesid Ukraina ja Läti presidendid, Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola, Eesti, Hollandi ja Ukraina välisministrid, Ameerika Ühendriikide justiitsminister, Rahvusvahelise Kriminaalkohtu prokurör Karim Khan, JIT-i osalisriikide peaprokurörid ning EPPO peaprokurör.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!