10.02.2016 Kolmapäev

Olematuid töökohti vahendanud naine sai kelmuse eest karistada

Pärnu maakohus mõistis esmaspäeval kokkuleppemenetluses kelmuses süüdi Lea Reegi, kes pakkus inimestele olematut tööd Soomes, kirjutab Pärnu Postimees.

Lea Reeki karistati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust, kui selle on pannud toime isik, kes on varem saatnud korda varguse, kelmuse või omastamise
Lea Reeki karistati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust, kui selle on pannud toime isik, kes on varem saatnud korda varguse, kelmuse või omastamise Foto: PM

Kohus määras süüdistatavale aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Kohtuotsus ei lähe täitmisele, kui Reek ei pane kahe aasta jooksul toime uut kuritegu ning täidab kohtu esitatud kontrollnõudeid ja kohustusi. Muu hulgas peab ta elama kohtu määratud alalises elukohas, ilmuma kriminaalhooldaja määratud ajavahemike järel kriminaalhooldusosakonda registreerimisele, alluma kriminaalhooldaja kontrollile ja küsima kohtult luba, kui soovib lahkuda elukohast kauemaks kui 15 päevaks.

Peale selle peab Reek tasuma sundrahaks ja kaitsjatasu katteks kokku 741 eurot, kirjutas Pärnu Postimees.

Reeki karistati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust, kui selle on pannud toime isik, kes on varem saatnud korda varguse, kelmuse või omastamise.

Süüdistuse järgi avaldas Reek mullu jaanuaris Pärnu Postimehes, Pärnu Börsis ja Sakalas kuulutused, milles ta pakkus tööd hooldajatele Soomes. Tööst huvitatud inimestelt küsis ta 1000 eurot vahendustasu. Tegelikult ei olnud Reegil selle töökoha vahendamise tahet ega võimet.

Kuna ükski tööle soovija polnud nõus Reegile töö vahendamise eest raha maksma, jäi kelmus katsestaadiumisse.

Pärnu maakohus on Reegi sama teo eest 2011. aastal süüdi mõistnud, vahendas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes