13.03.2023 Esmaspäev

Lahus elavad lapsevanemad saavad tasuta õiguskoolitust

Põhja-Tallinna kogukonnamajas toimub homme, teisipäeval, lahus elavaile lapsevanemaile mõeldud tasuta koolitus, mis annab ülevaate lapse hooldusõiguse, elatise ning suhtluskorraga seotud murekohtadest.

Koolitusel kõneldakse elatisest, hooldusõigusest, suhtluskorrast.
Koolitusel kõneldakse elatisest, hooldusõigusest, suhtluskorrast. Foto: pixabay

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul võivad lahus elavate lapsevanemate vahel tekkida konfliktid, kuid lapse huvi olgu alati kõige tähtsam.

"Vanematevaheline kompromiss on kindlasti parem kui kohtulahend ning koostöö vanemate vahel on parim kingitus lapsele. Seepärast kutsun huvilisi tasuta koolitusele, kus räägitakse, kuidas väärikalt lahendada konflikte ja tagada lapsele rahulik ning stabiilne elukeskkond," ütles linnaosavanem.

Teisipäeval kell 18 algav tasuta koolitus "Vanemaks olemise õiguslik pool" annab ülevaate kolmest lapsevanemaks olemise õiguslikust teemast: elatis, suhtluskord ja hooldusõigus. Koolitab advokaat Kardo Karon advokaadibüroost Lindeberg. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!