03.11.2022 Neljapäev

Kontrollostudel müüs mitu Pärnu poodi alaealistele alkoholi

Politseinikud korraldasid üheksas Pärnu kaupluses tubaka ja alkoholi kontrolloste - kaheksas müügikohas kontrolliti alkoholi ja ühes tubakatoodete müümist alaealisele, kirjutab Pärnu Postimees.

Prooviostudele kaasati kolm 16-17-aastast noort, kelle ülesanne oli erariietes politseiniku valvsa pilgu all osta kesvamärjukest ja tubakat.
Prooviostudele kaasati kolm 16-17-aastast noort, kelle ülesanne oli erariietes politseiniku valvsa pilgu all osta kesvamärjukest ja tubakat. Foto: unsplash

Prooviostudele kaasati kolm 16-17-aastast noort, kelle ülesanne oli erariietes politseiniku valvsa pilgu all osta kesvamärjukest ja tubakat.

Pärnu piirkonnavanema Karin Uibo sõnutsi põrus kontrollis üheksast kauplusest neli. Alkoholi ostmisel ei küsitud noortelt dokumenti kolmes ja tubakatoodete ostmisel ühes poes. “Taolisi proovioste korraldame kindlasti edaspidigi, sest nagu eelmisel nädalal ette võetud kontroll näitas, on meil selleks põhjust,” tõdes piirkonnavanem.

Kontrollostu saab teha vaid juhul, kui politseini on jõudnud info kahtluse kohta, et kaupluses on alaealistele alkoholi- või tubakatooteid müüdud. Kontrollost peab toimuma politseiniku järelevalve all ja politseinikud saavad sellele kaasata vähemalt 16-aastasi noori. Kontrollostu tehing on tühine ehk karistust ei järgne ja ostetud kaup tagastatakse kauplusele, kuid korduvate rikkumiste korral võib siiski kaasa tuua müügiloast ilmajäämise.

Kaupluste kõrval võttis politsei oktoobri teisel poolel luubi alla ka kolm Pärnu meelelahutusasutust, kus politseile teadaoleva info kohaselt müüakse alaealistele alkoholi. Kolmest kontrollitud asutusest, kuhu alla 18-aastane noor ei oleks tohtinud üldse pääseda, müüdi alaealisele alkoholi ühes kohas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255