07.03.2019 Neljapäev

Kontor või elamu, see on küsimus

Riigikohus tegeles möödunud aasta lõpus hagiga, kus väideti, et investeeringuna ostetud korterit kasutatakse ka ettevõtte kontorina.

Martina Proosa, jurist.
Martina Proosa, jurist. Foto: Rup.ee

Lahendis leiti, et eluruumi ostult sisendkäibemaksu mahaarvamine on võimalik, kui maksukohustuslane tõendab, et ta tegelikult korterit kontorina kasutab. Kasuks oleks tulnud, kui ettevõttel oleksid olnud mõned töötajad ja tõendid majandustegevuse toimumise kohta. Teise lahendina vaatleme vaidlust pakendiaktsiisi üle. Leping kehtib vaid siis, kui mõlemad pooled on selle allkirjastanud.

Äriplaani peab suutma tõestada

Riigikohus rahuldas 15. novembri 2018 otsusega kohtuasjas nr 3-16-517 Maksu- ja Tolliameti (edaspidi – MTA) kassatsioonkaebuse. MTA ja OÜ Axenture Arendus (edaspidi  – Axenture Arendus) vaidlesid kohtus selle üle, kas Axenture Arendusel oli õigus ostetud korteri ostuhinnalt, notaritasult ja kommunaalmaksetelt sisendkäibemaksu maha arvata või mitte.

Maksuhaldur leidis, et kuna osteti elu-, mitte...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes