16.05.2023 Teisipäev

FBI tunnustab Eesti ametkondi silmapaistva õiguskoostöö eest

Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) esindajad autasustasid eile Tallinnas riigiprokuratuuri, maksu- ja tolliameti ja kaitsepolitseiameti (KAPO) töötajaid nende töö ja abi eest kolmes erinevas kohtuasjas, mis puudutasid isikuid, kes on rikkunud Venemaaga seotud sanktsioone.

USA esindajad tänasid Eesti ametkondi olulise rolli eest väidetavate sanktsioonide rikkujate kohtu ette toomisel.
USA esindajad tänasid Eesti ametkondi olulise rolli eest väidetavate sanktsioonide rikkujate kohtu ette toomisel. Foto: wikipedia

Riigiprokuratuuri, maksu- ja tolliameti ning kapo ruumides toimunud tseremooniatel tänasid USA esindajad Eesti ametkondi olulise rolli eest väidetavate sanktsioonide rikkujate kohtu ette toomisel.

"Eesti on olnud Ameerika Ühendriikidele oluline partner meie ühistes jõupingutustes Venemaa sanktsioonide rikkujate vastutusele võtmisel. Tunnustame uhkusega KAPO, Eesti Riigiprokuratuuri ja Maksu- ja Tolliameti töötajaid osutatud abi ja koordineerimise eest nendes juhtumites. Need on selged näited, kuidas meie õiguskaitsealane koostöö tugevdab meie kollektiivset julgeolekut," ütles USA suursaadik Eestis George P. Kent.

"Nende juhtumite eest antud autasud on FBI tunnustus meie ametkondade vahelisele tugevale partnerlusele ja suurepärasele koostööle Venemaa valitsuse poolt põhjustatud jätkuva ohu vastu võitlemisel.  Selle koordineeritud tegevuse kaudu katkestasid meie üksused Venemaa tarneahelad ja muutsid Eesti ebasoodsaks keskkonnaks Venemaa sõjaväge toetavate kaupade ebaseaduslikuks hankimiseks ja edasisaatmiseks," ütles USA Föderaalse Juurdlusbüroo  pressiesindaja.

Neid uurimisi koordineeriti justiitsministeeriumi ametkondadeülese õiguskaitse töörühma Task Force KleptoCapture üksusega, mis jälgib ulatuslikele sanktsioonide jõustamist, ekspordi kontrolli ja majanduslikke vastumeetmeid, mille Ameerika Ühendriigid koos oma välisriikide liitlaste ja partneritega on kehtestanud vastuseks Venemaa provotseerimata sõjalisele sissetungile Ukrainasse.

Uurimist toetasid ka USA kaubandusministeerium ja USA sisejulgeolekuministeeriumi uurimisteenistus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255