19.01.2021 Teisipäev

Eakatele jätkab õigusnõu andmisega Eesti Pensionäride Ühenduste Liit

Justiitsministeerium toetab Eesti Pensionäride Ühenduste Liitu 10 000 euroga, et nad annaksid eakatele õigusnõu.

Leping eakatele õigusnõu pakkumiseks sõlmitakse kuni 31.12.2021, õigusega pikendada lepingut samadel tingimustel ühe aasta võrra.
Leping eakatele õigusnõu pakkumiseks sõlmitakse kuni 31.12.2021, õigusega pikendada lepingut samadel tingimustel ühe aasta võrra. Foto: pexels

Justiitsministeeriumi eesmärgiks on tagada eakatele isikutele õigusnõustamine, teavitus ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

Toetatud tegevustega tuleb alustada hiljemalt 1. veebruaril 2021.

Leping eakatele õigusnõu pakkumiseks sõlmitakse kuni 31.12.2021, õigusega pikendada lepingut samadel tingimustel ühe aasta võrra.

Eesti Penisonäride Ühenduste Liit korraldas 2020.aastal kohtumisega õigusnõustamist üle Eesti kümnes linnas. Kokku osutati õigusabi 848 inimesele 1084 tunni ulatuses. Enim nõu küsiti võlaõiguse ja asjaõiguse valdkondades nii lepingute kui omandi küsimustes. Samuti esitati palju küsimusi pärimise ja perekonnaõiguse valdkonnas. Nõu küsiti ka näiteks pensioni ja ravikindlustusega seotud teemadel ning korteriühistute osas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!