825x120 antikriis ee
19.03.2020 Neljapäev

Valitsus toetas maksukäitumishinnangu rakenduse loomist

Hinnangud kuvatakse numbrina.
Hinnangud kuvatakse numbrina. Foto: Pixabay

Valitsus toetas tänasel istungil maksukohustuslaste registri täiendamist maksukäitumise hinnangutega. Maksu- ja tolliameti peetavat maksukohustuslaste registrit täiendatakse ettevõtjatele mõeldud maksukäitumise hinnangute rakendusega, mis hakkab kasutajale kuvama kahte tüüpi hinnangut – maksukuulekuse hinnangut ja maksuasjade korrasoleku hinnangut, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Hinnangud kuvatakse kasutajale numbrina 3-st 1–ni. Näiteks 1/3 palli halvema maksukäitumise puhul ja 3/3 palli eeskujuliku maksukäitumise puhul. Hinnang arvutatakse isiku kohta käivate maksualaste faktide pinnalt, ehk vaadatakse, kas deklaratsioon on õigel ajal esitatud või kas ettevõtjat on karistatud maksuseaduste rikkumise eest.

Hinnangud võimaldavad ettevõtjatel mõista paremini oma maksualast olukorda, samuti signaliseerida usaldusväärsust oma tehingupartneritele ja turule laiemalt. Rakenduse eesmärk on ühest küljest vähendada ettevõtjate halduskoormust ja tõhustada maksuarvestust, teisalt aidata neil paremini leida sobivaid äripartnereid ja edendada selleläbi majandustegevust.

Lisaks ajakohastatakse kütuse käitlemise andmekogu andmekoosseisu, samuti täpsustatakse selle terminoloogiat. Andmete maht ja sisu ei muutu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes