26.09.2018 Kolmapäev

Valitsus kaalus ka alkoholi- ja kütuseaktsiisi langetamist

Ministrite sõnul arutas valitsus eelarve koostamise menetlusel ka aktsiiside langetamise teemat, ent ei pidanud seda võimalikuks, rahandusministri sõnul on kabinet siiski valmis teemat taas arutama.

Valitsus otsustas tühistada järgmiseks kaheks aastaks plaanitud alkoholiaktsiisi tõusud ning ei tõsta ka kütuseaktsiisi, langetusi aga plaanis ei ole. "Otsuste taga olid fiskaalpoliitilised põhjused, kuid vaagiti ka, et mida tähendaks alkoholi aktsiisipoliitika muutmine tarbimisele ja inimeste tervisele. Sündis selline eelarve, mis tänases majanduse ja rahanduse aga ka vajaduste ruumis on reaalne," kinnitas Ratas

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esindaja, kultuuriminister Indrek Saar tõi esile, et rahandusministeeriumi stsenaariumid ei suutnud anda piisavat kindlustunnet, et alkoholiaktsiisi langetamisel ka piirikaubandus väheneb, sest hind ei pruugi aktsiisi tarbides langeda.

Kütuseaktsiisi kohta ütles erakonna Isamaa esindaja, rahandusminister Toomas Tõniste, et valitsus jälgib kütuseturu arenguid ja maksulaekumisi pidevalt ning vajadusel on kabinet valmis aktsiisiteemat taas arutama.

"Kütuseaktsiisi laekumisel on sisetarbimisel väga suur osakaal ja aktsiisi laekumine suureneb aastast aastasse," ütles Tõniste ning tõi ka esile, et kevadel valmib põhjalik analüüs aktsiiside mõjust majandusele, pärast mida on valitsus neis asjus ka targem.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference