20.01.2021 Kolmapäev

Ülevaade tulumaksu tagastamisest ja juurdemaksest

Kui olete esitanud tuludeklaratsiooni e-MTAs ja teie deklareeritud andmed ei vaja täiendavat kontrolli, siis tagastab Maksu- ja Tolliamet enammakstud tulumaksu alates 26. veebruarist 2021. Tulumaksu tagastatakse tuludeklaratsioonis märgitud arvelduskontole.

Maksu- ja Tolliamet väljastab isikule, kes esitas tuludeklaratsiooni pabervormil ja kellel tuleb tulumaksu juurde maksta, vastava maksuteate posti teel.
Maksu- ja Tolliamet väljastab isikule, kes esitas tuludeklaratsiooni pabervormil ja kellel tuleb tulumaksu juurde maksta, vastava maksuteate posti teel. Foto: pixabay

Edastatakse esmase kontrolli läbinud korrektsete deklaratsioonide alusel järjest pankadele maksekorraldusi vastavalt millises järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. Korraga edastatakse mitukümmend tuhat maksekorraldust, mis grupeeritakse pankade kaupa. Täpne ülekande aeg teie kontole sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal päeval deklaratsiooni esitanud inimesed raha erineval ajal tagasi saada ja võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel tuleb tagastus varem.

Paberil tuludeklaratsiooni esitanutele tagastatakse enammakstud tulumaksu alates 19. märtsist 2021. Enammakstud tulumaks tagastatakse deklaratsioonis näidatud pangakontole hiljemalt 1. oktoobriks 2021.

Tulumaksu saab tagastada ainult juhul, kui maksustamisperioodil on tulumaksu tasutud.

Tulumaksu juurdemakse


Tähtajad

Füüsilise isiku 2020. aasta tulumaksu juurdemakse tähtaeg on 1. oktoober 2021.

Füüsilisest isikust ettevõtjad peavad täiendava juurde määratud sotsiaalmaksu samuti tasuma 1. oktoobriks 2021.

Maksuteade

Maksu- ja Tolliamet väljastab isikule, kes esitas tuludeklaratsiooni pabervormil ja kellel tuleb tulumaksu juurde maksta, vastava maksuteate posti teel.

Elektrooniliselt tuludeklaratsiooni esitanutele maksuteadet ei väljastata, maksukohustuse tekkimise arvutuskäiguga on võimalik tutvuda e-MTAs.
 

Tasumine

Saate valida, millisesse panka te juurdemääratud maksu tasute.

Riiklike maksude ja maksete kontonumbrid*
PankIBAN kontonumber
SEB PANK EE351010052031000004
SWEDBANK EE522200221013264447
LUMINOR BANK EE401700017002872300
LHV PANK EE957700771001523585

* Makse saajaks tuleb märkida Maksu- ja Tolliamet.
Igal maksukohustuslasel on kõigi maksude, maksete ning muude maksuseadusest tulenevate rahaliste kohustuste (intress, sunniraha, trahvid jne) tasumiseks personaalne viitenumber, mille leiate personaalse viitenumbri otsingust.

Viitenumber sisestage maksekorralduse viitenumbri väljale. Personaalse viitenumbri leiate ka e-MTA rubriigist „Arvestus” – „Maksmine”.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes