17.06.2015 Kolmapäev

Sotsiaalmaksu protsendipunktine langetamine ei tõsta tootlikkust

Nordea peaökonomisti Tõnu Palmi hinnangul ei paranda sotsiaalmaksumäära protsendipunktine langetamine oluliselt Eesti majandusolukorda, kuna säärane muudatus ei too kaasa tootlikkuse märgatavat kasvu.
Tõnu Palm: Sotsiaalmaksu protsendipunktine langetamine ei tõsta tootlikkust
Tõnu Palm: Sotsiaalmaksu protsendipunktine langetamine ei tõsta tootlikkust Foto: PM

"On selge, et protsendipunktilisel langetamisel ei ole erilist mõju. Ettevõtjatega rääkides – ka kolmepunktilise langetuse puhul ei oleks see mõju suur. Sellise liigutusega ei tõuse tootlikkus, mis on meie majanduse suurim puudujääk," rääkis Palm teisipäeval ajakirjanikele.

Ta rõhutas, et tootlikkust võiks oluliselt tõsta digimajanduse ja IKT-innovatsiooni laiem rakendamine ka teiste majandusharude, sealhulgas tööstuse hüvanguks. "Sellest tõuseks tootlikkus ja see tagaks pikaajalise kvaliteetse majanduskasvu," märkis Palm.

Riigikogu võttis esmaspäeval vastu maksumuudatuste paketi, mille ühe osana kehtestatakse sotsiaalmaksu määraks senise 33 protsendi asemel 2017. aastal 32,5 protsenti ja 2018. aastast alates 32 protsenti. Maksumuudatuste tulemusena väheneb ettevõtete maksukoormus 2017. aastal hinnanguliselt 40,5 miljoni euro võrra ja alates 2018. aastast 86 miljoni euro võrra.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes