17.04.2014 Neljapäev

Riigikokku saadeti ühispöördumine sõiduautode maksustamise teemal

Täna saatsid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tööandjate Keskliit ning Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit ühise pöördumise Riigikogule, kus tehti ettepanek ühtse töögrupi loomiseks, kes kujundaks tuleviku tarbeks antud teemal töötavad lahendused.

Riigikokku saadeti ühispöördumine sõiduautode maksustamise teemal
Riigikokku saadeti ühispöördumine sõiduautode maksustamise teemal Foto: Reuters

Organisatsioonid on seisukohal, et uuesti esitatud eelnõu on sisuliselt sama, mis eelmine. Tänaseks ei ole antud teemal toimunud ühtegi tõsiseltvõetavat konsultatsiooni organisatsioonidega ega vajalikku kaasamist. Muudatused on eelnõus üksikutes detailides, kuid üldist tervikut need ei muuda.

Lisaks ei ole eelnõu koostamise raames arvestatud piisavalt tulevikuperspektiiviga ega hinnatud selle mõjusid Eesti ettevõtluskeskkonnale tervikuna.

Pöördujate hinnangul lähtuvad prognoosid väga positiivsetest stsenaariumitest, millega ei ole võimalik kuidagi nõustuda, kui arvestada ka varasemaid autode valdkonnaga seotud maksumuudatusi ja nende pikemat mõju. Ikka jääb selgusetuks kavandatud maksustamismuudatuse lõplik eesmärk.

Loe täispikka pöördumist siit.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!