15.10.2020 Neljapäev

Riigi maksude alane abi ettevõtjatele seoses eriolukorraga

Maksu- ja tolliamet (MTA) koostas loendi riigi abimeetmetest ettevõtjaile maksude alal.

Riik tasus füüsilisest isikust ettevõtjatele (FIE) esimese kvartali sotsiaalmaksu avansilised maksed, et aidata kriisiga kaasnevate majandusraskustega toime tulla.
Riik tasus füüsilisest isikust ettevõtjatele (FIE) esimese kvartali sotsiaalmaksu avansilised maksed, et aidata kriisiga kaasnevate majandusraskustega toime tulla. Foto: pixabay
  • MTA-l on alates 1. maist võimalik ajatatud maksuvõlale anda kuni 100% intressimäära soodustust. Lõpliku otsuse soodusmäära ulatuse kohta teeb maksuhaldur, kuid kindlasti peab täidetud olema vähemalt üks kahest tingimusest: 1) ettevõttel puudus enne 1. märtsi 2020 maksuvõlg või see oli korrektselt ja ilma mahajäämuseta ajatatud; 2) võlg on alla 20 000 euro. Teised isikud saavad ajatamisel üldjuhul 50% intressimäära soodustust.
  • Kehtestatud on käibemaksuvabastus kolmandatest riikidest imporditud meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele (ei kehti tolli- ja käibemaksuvabastust meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele, mis imporditakse eraisikute või eraettevõtete poolt isiklikuks kasutamiseks või müümiseks) – kehtib 31. oktoobrini 2020.
  • Riik tasus füüsilisest isikust ettevõtjatele (FIE) esimese kvartali sotsiaalmaksu avansilised maksed, et aidata kriisiga kaasnevate majandusraskustega toime tulla.
  • Eriolukorra kehtestamisega kaasnevate tagajärgede leevendamiseks vähendati ajutiselt teatud kütuste ja elektrienergia aktsiisimäärasid. Aktsiisimäärade ajutine vähendamine algas 01.05.2020 ning see lõppeb 30.04.2022.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!