08.12.2017 Reede

Ratas: maksudebatt ei tohi takerduda pisidetailidesse

Tulumaksuvaba miinimumi tõusust rääkides ütles peaminister Jüri Ratas, et see on üks praeguse valitsuse suurima mõjuga ja ka tugeva ideelise alusega otsus, tänu millele saab järgmisel aastal üle 80 protsendi Eestimaa tööinimestest palgapäeval rohkem raha kätte.
Tulumaksuvaba miinimumi tõusust rääkides ütles peaminister Jüri Ratas, et see on üks praeguse valitsuse suurima mõjuga ja ka tugeva ideelise alusega otsus, tänu millele saab järgmisel aastal üle 80 protsendi Eestimaa tööinimestest palgapäeval rohkem raha kätte. Postimees
Peaminister Jüri Ratas ütles 8. detsembri tulumaksureformi konverentsil, et maksudebatt ei tohi jääda kinni pisidetailidesse, vaid peab andma vastuseid olulistele ühiskonda ja majandusedu puudutavatele küsimustele.

Ratas tõi välja, et kuna maksudest laekub ülekaalukalt suurim osa rahast, mida riik eelarves jagab ning valitsus poliitiliste otsuste toel meie kõigi heaks suunab, tuleb majandusaruteludes rääkida ka sellest, kuidas tõsta iivet ja eluiga, suurendada ühiskonna sidusust või võrdsust ja kasvatada tootlikkust, teatas Keskerakonna pressiesindaja BNS-ile. „Kõik need küsimused puutuvad otseselt meie majandusedusse, seetõttu tuleb maksupilti vaadata seoses terve ühiskonnaga,“ sõnas Ratas.

Tulumaksuvaba miinimumi tõusust rääkides ütles Ratas, et see on üks praeguse valitsuse suurima mõjuga ja ka tugeva ideelise alusega otsus, tänu millele saab järgmisel aastal üle 80 protsendi Eestimaa tööinimestest palgapäeval rohkem raha kätte. „Kõige enam aitab maksureform kuni keskmist palka teenivaid inimesi, kes võidavad iga kuu 64 lisaeurot. Võidavad nii enamus tööinimesi kui ka pensionäre. Tõsi, suure sissetulekuga inimestele ei anta enam maksusoodustust, aga vähem teenivad võidavad selle võrra rohkem,“ lisas peaminister.

Ratas sõnas, et tulumaksureformi alus on majanduslik võrdsus. „Võrdsus ei ole siinkohal tühipaljas sõnakõlks, vaid viitab kaasava majanduskasvu mõistele, mis loob võimalusi kõikidele ühiskonna osadele ning jaotab loodavat väärtust õiglaselt ühiskonna erinevate osade lõikes,“ selgitas Ratas. Ta lisas, et  suurema võrdsusega kaasneb omakorda pikaajaline kõrgem majanduskasv. „Ühiskonna võrdsus ise on samuti majandusedu mootor,“ ütles ta.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes