15.05.2019 Kolmapäev

500 eurot tulumaksuvabastust peab kehtima kõigile

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas alustada välja töötama eelnõu, mis tagab vähemalt 500 eurose tulumaksuvabastus kõigile inimestele.

 Juhatus tegi Reformierakonna fraktsioonile ülesandeks teha värskete maksuandmete põhjal vajalikud mõjuanalüüsid ning neile vastavad ettepanekud tulumaksuseaduse muutmiseks.

“Küsitluste ja kohtumiste järgi oli segadus maksusüsteemis asi, mille korda tegemist valijad kõige rohkem ootasid ja millele nad märtsis mandaadi andsid.

Eesti maine kahjustamise ja ühiskonna lõhestamise asemel peaks valitsus praegu tegelema oma seniste vigade parandamisega” selgitas Reformierakonna esimees Kaja Kallas.
 
Maksureformi töögruppi juhtima hakkava Jürgen Ligi sõnul on eesmärk muudatus ära teha ühekorraga, sest kõik teised variandid vaid pikendavad segadust. “Kolme aasta eest tehtud viga tulumaksusüsteemi muutmisel on tekitanud palju arusaamatust ja ebaõiglust erinevate maksumaksjate rühmade suhtes. Meie eesmärk on taastada lihtne maksusüsteem, kus maksumaksja teab, mis on tema täpne kohustus riigi ees ja kus sissetuleku kasv ega ühekodsed sissetulekud ei too kaasa maksumäära tõusu, mis praegu ulatub 31%ni. Sisuliselt lisamaksustatakse praegu keskklassi,” märkis Ligi, “aga riiklike koormiste vaba tulu kõigile kõrvaldab ka hulga teadmatust ja segadust, mille praegune süsteem tekitas.”

Reformierakonna juhatus tegi erakonna fraktsiooni rahandusspetsialistide rühmale ülesandeks seaduseelnõu välja töötada, et selle saaks Riigikogu menetlusse anda parlamendi sügisistungjärgu alguses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes