20.09.2018 Neljapäev

Simson: bürokraatiat tuleb veelgi vähendada

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on oluline, et riik vähendaks veelgi enam bürokraatiat ning liiguks seejuures nullbürokraatia programmiga edasi.

"On oluline, et riik teaks, millised andmed on erinevates registrites juba olemas, ja ei küsiks samu andmeid mitu korda. Samuti peab saama normiks, et uue regulatsiooni puhul hinnatakse selle täitmise ajakulu nii ettevõtjatele kui ka riigile," ütles minister pressiteate vahendusel, lisades, et nullbürokraatia programmiga tuleb veelgi edasi liikuda.

Minister Simson andis 19. septembril toimunud Tööandjate Keskliidu volikogul ülevaate bürokraatia vähendamise töörühma tegevusest. Mõnda aega tagasi esitasid ettevõtjad bürokraatia vähendamise rakkerühmale 252 ettepanekut, millest töörühm võttis lahendamiseks 165 ettepanekut. Tänaseks on neist ellu viidud üle poole. Halduskoormuse vähendamist on tööandjad pidanud oluliseks ka värskelt avaldatud manifestis.

Ettevõtjad rõhutasid kohtumisel, et tänaste regulatsioonide ja halduskoormuse vähendamise kõrval on oluline, et ka uute poliitikaalgatustega tulevikus halduskoormus ei tõuseks, vaid väheneks. Lisaks tõstatati kohtumisel maksukoormuse küsimus.

"Tänane valitsuskoalitsioon on vähendanud maksukoormust tulumaksuvaba miinimumi tõstmise kaudu ja läbi varasemalt planeeritud maksutõusude – nagu majutusasutuste käibemaks ning diiselkütuseaktsiisi tõstmine – ärajätmise. Need küsimused tulid ka meie seekordsel kohtumisel arutluse alla ning oli rõõm kuulda, et ettevõtjad pidasid näiteks 500-eurost maksuvabastust madalama palgaga inimestele vajalikuks sammuks," lisas Simson.

Nullbürokraatia programmi üheks mahukamaks algatuseks on maksu- ja tolliameti, statistikaameti ning Eesti Panga ühisalgatus Aruandlus 3.0, millega vaadatakse kriitiliselt üle andmevajadus, tagatakse andmete ühekordne küsimine ja luuakse võimalused liikuda aruannete esitamiselt  masin-masin-liidesega andmeedastusele. Töörühma eesmärk on vähendada bürokraatiat ja halduskoormust ettevõtete suhtlemisel riigiasutustega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes