12.12.2016 Esmaspäev

Rahanduskomisjon võttis autolõivu maksupaketist välja

Riigikogu rahanduskomisjon jätab plaanitavast maksupaketist välja autode registreerimislõivu puudutava, muudatusettepanekuid hakkab riigikogu hääletama kolmapäeval.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul võeti arvesse huvigruppide kaasamisel tehtud ettepanekud. "Eelnõust jätsime välja autode maksustamisega seotud sätted. Samuti viiakse seadusesse sätted, mis on seotud eraravikindlusega. Muudatus võimaldab tööandjal edaspidi maksuvabalt hüvitada ka eraravikindlustust," ütles ta riigikogu kantselei teatel.

Samuti märkis Stalnuhhin, et rahanduskomisjoni ettepaneku järgi säilitataks abikaasade ühise deklareerimise võimalus elamuasemelaenu intressidele, koolituskuludele ja täiendavale maksuvabale tulule laste eest.

Ta lisas, et vabatahtlike mahaarvamiste piirmäärad kehtivad isikupõhiselt. See tähendab, et maksumaksja saab arvata maksustamisperioodil kantud koolituskulusid, tasutud eluasemelaenu intresse ja tehtud annetusi oma maksustatavast tulust maha kuni 1200 eurot, ent mitte üle 50% maksustatavast tulust.

Kui mahaarvamised ületavad neid piirmäärasid, siis saab koolituskulude ja eluasemelaenu intresside kasutamata osa üle kanda teisele abikaasale, kes võib need arvata maha oma maksustatavast tulust, pidades silmas, et koos tema enda tehtavate mahaarvamistega ei tohi need samuti ülal nimetatud piirmäärasid ületada.

Piirmäärad ei kehti laste ülalpidamisega seotud täiendava maksuvaba tulu suhtes, mille puhul on ainsaks piiriks maksustatava tulu suurus.

Eelnõu teine lugemine jätkub ning muudatusettepanekute hääletamine toimub kolmapäeval täiskogu istungil.

Rahandusminister Sven Sester teatas esmaspäeval, et ta on teinud riigikogu rahanduskomisjonile ettepaneku võtta maksumuudatuste niinimetatud kobareelnõust välja autode registreerimislõivu muudatusettepanekud.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255