16.12.2016 Reede

Raamatupidamise aastaaruande vormid muutuvad

Rahandusministeerium on välja töötanud määruse eelnõu, millega muudetakse taksonoomia alusel koostatavaid raamatupidamise aastaaruande vorme.

Muudatuste aluseks on raamatupidamise seadusesse tehtud muudatused, millega võeti Eesti õigusesse üle Euroopa Liidu uuenenud raamatupidamise direktiiv, kirjutab kaubandus-tööstuskoda.

Muudatused on tehnilist laadi ja nende eesmärk on viia raamatupidamise aastaaruande vormide sõnastus ja ülesehitus kooskõlla raamatupidamise seaduse regulatsiooniga. Raamatupidamise seaduse muutmiseks moodustati varasemalt ka juht- ja töörühm, kuhu kaasati juba ka kõik huvigrupid.

Muudatus mõjutab kõiki ettevõtteid ja asutusi, kes on raamatupidamiskohustuslased ning peavad korraldama oma finantsaruandlust.

Aastaaruande vormides muudetakse läbivalt sõnastust, et ühtlustada terminoloogia raamatupidamise seaduse tekstiga.

Kehtestatakse uued raamatupidamise aastaaruande vormid kasumit taotlevate mikroettevõtjate jaoks, kuid olulisi muudatusi ettevõtjatele sellega ei kaasne.

Uusi vorme tuleb kasutada aruandeperioodide kohta, mis algasid 2016. aasta 1. jaanuaril või hiljem.

Määrus peaks jõustuma 1. jaanuaril 2017.

Aruande vormide muutmise eelnõu, seletuskirja ja lisadega saab lähemalt tutvuda siin: eelnõu, seletuskiri, lisa 1, lisa 2, lisa 3, lisa 4, lisa 5, lisa 6.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!