TRK 1140x140 ee gif
30.04.2015 Neljapäev

Rõivas: plaanitud maksutõuse saaks vähendada alkoholiaktsiisi arvelt

Taavi Rõivas, peaminister
Taavi Rõivas, peaminister PM

Peaminister Taavi Rõivase sõnul oleks alkoholi- ja tubaaktsiisi kiirema tõstmise korral tuleval aastal võimalik jätta ära kavandatav kütuseaktsiisitõus aastal 2019 ja kaaluda majutusteenuste käibemaksumäära järk-järgulist tõstmist.

See oleks tehtav juhul, kui meil oleks võimalik alkoholi ja tubakaaktsiisi tõsta 5 protsenti kavandatust kiiremini, kui alkoholiaktsiis tõuseks kavandatava 10 protsendi asemel tuleval aastal 15 protsenti ja tubaka aktsiis kavandatava 5 protsendi asemel 10 protsenti, rääkis Rõivas valitsuse pressikonverentsil.

Samas pole valitsusel veel selgust, kas alkoholi- ja tubakaaktsiiside kiirem tõus oleks võimalik, sõnas Rõivas.

Rahandusminister Sven Sester ütles, et ühe või teise aktsiisi tõstmine ennaktempos jääb maksu- ja tolliameti hinnangul raamidesse, millega ei kaasneks olukord, kus salaaturg hüppeliselt tõuseks.

"Maksu- ja tolliameti töö on väga hea, aga neil on selgelt ressursse veel oma töö parandamiseks. Lähiaastatel maksu- ja tolliamet kindlasti ka oma võimekust tõstab," ütles Sester.

Koalitsioonileppega kavandatud muudatustest laekub tuleval aastal riigieelarvesse täiendavalt 80 miljonit eurot, veerandi sellest ehk 20 miljonit saab järgmisel aastal juurde maksu- ja tolliamet.

Rõivas märkis ka, et kaubandus-tööstuskoja ettepanek majandusteenuste käibemaksu määra järk-järguline tõstmine 2 protsendipunkti võrra aastas on piisavalt autoriteetne ettepanek, mida valitsus peaks kindlasti arutama. Ta lisas, et enne lõunat valitsus neljapäeval veel selle teemani ei jõudnud.

Majutusteenuste käibemaksumäära tõusu valitsus Rõivase sõnal ära jätta siiski ei plaani. Aga ainuke võimalus ajatamiseks või teistmoodi tõstmiseks on alternatiivsete katteallikate olemasolu, lisas ta.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes