28.10.2020 Kolmapäev

Piirangud sularahatehingute teostamisel

Kas ettevõte tohib osta ostu-müügilepinguga eraisikult sularahas 10 000 eurot maksva seadme? Millised on sellisel juhul piirangud sularahatehingute teostamisel?

Ksenia Shinwari, audiitor, Crowe DNW
Ksenia Shinwari, audiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Ksenia Shinwari, audiitor, Crowe DNW:

Sularahatehingutel piiranguid ostu korral ei ole.

Soovitame antud tehingu puhul pöörata tähelepanu sellele, ega füüsiline isik (müüja) ole seotud isik. Tulumaksuseaduse § 50 lg 4 sätestab, et kui residendist juriidilise isiku ja temaga seotud isiku vahel tehtud tehingu hind on erinev nimetatud tehingu turuväärtusest, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud tehingu turuväärtusele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes