18.05.2022 Kolmapäev

Arve ilma nimeta

Raamatupidamise seaduse §7 on kirjas, mida algdokument peab sisaldama, et oleks võimalik tõendada majandustehingu toimumise asjaolusid. Küsimus on selline: kui ostja soovib, et talle väljastatakse sularahatehingu kohta arve, aga ilma ostja nimeta, s.t ta saaks sinna ise valida, kelle nimele arve väljastada, kas see on korrektne? Kuidas siis hiljem saab müüja aru, kellele kauba tarnis? 

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Vastavalt RPS §7-le  peab...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!