31.03.2021 Kolmapäev

Omniva soovitab uue maksu vältimiseks Hiina tellimustega kiirustada

Omniva rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi prognoosib juulist rakenduva maksumuudatuse tõttu teises kvartalis olulist kasvu Hiina pakimahtudes, mistõttu tuleks tema sõnul lisanduvate maksude vältimiseks oma kauba tellimisega kiirustada.

1. juulist tuleb hakata saadetisi deklareerima ja käibemaksu tasuma ka neilt kolmandate riikide  saadetistelt, mis maksavad vähem kui 22 eurot.
1. juulist tuleb hakata saadetisi deklareerima ja käibemaksu tasuma ka neilt kolmandate riikide saadetistelt, mis maksavad vähem kui 22 eurot. Foto: pixabay

1. juulist tuleb hakata saadetisi deklareerima ja käibemaksu tasuma ka neilt kolmandate riikide  saadetistelt, mis maksavad vähem kui 22 eurot, teatas Omniva. See tähendab, et Euroopa-väliste kaupade puhul kaob maksuvabastuse alampiir.

Tarbija peab arvestama ka sellega, et kauba maksustamine oleneb paki kohalejõudmisest ehk riiki saabumise ajast, mitte sellest, millal kaup ostetud on. Mägi sõnul püüavad tarbijad oma kaubad veel enne täiendavate maksude rakendumist kätte saada, ent pakimahtude kasvades võivad tarneajad venida kuni paari kuuni.

Mägi märkis, et välismaiste ostukohtade osas on Hiina e-poodide kõrval üha enam populaarsust kogumas ka Euroopa e-kauplused, kuid jätkuvalt saabub enim kaupa Eestisse just Hiinast. Ta lisas, et möödunud aastal jõudis Hiinast Eestisse üle 4 miljoni saadetise, millest üle 98 protsendi puhul oli tegu alla 22-euroste saadetistega, mis seni deklareerimist ei vajanud.

Kuna eesolevad maksumuudatused rakenduvad kogu Euroopas, siis näeme teises kvartalis ilmselt Hiinast tellimises märkimisväärset kasvu. See tähendab aga ka seda, et kõikidel sealsetel müüjatel ja tarnijatel on taas käed-jalad tööd täis, samuti kasvab konkurents Euroopa-suunalisele lennutranspordi kaubaruumile ning tarneajad võivad seetõttu taas pikemaks venida,

selgitas Mägi.

Tema hinnangul tuleks käibemaksuvabastuse saamiseks pakid ära tellida hiljemalt aprilli esimeses pooles, sest hetkel varieerub Hiina saadetiste tarneaeg ligi pooleteisest nädalast kuni paari kuuni.

Populaarse müügiplatvormi Aliexpressi tarnevalikutest soovitab Mägi valida eelkõige "Aliexpress Standard Shipping" teenuse, mille puhul on tõenäolisem, et kaup saabub Euroopasse otselennuga. Kui kaubaga kättesaamisega väga kiire, siis tasuks kaaluda kallimaid ekspresstarne valikuid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes