18.04.2018 Kolmapäev

Õliühing: kütuseaktsiisi alandamine on möödapääsmatu

Eesti Õliühingu hinnangul on kütuseaktsiisi alandamine möödapääsmatu, sest kõrged sisendihinnad lämmatavad muud eelised, mida Eesti majanduskeskkond võrreldes naabritega pakub.

"Soovime mustvalgel tõestada, et aktsiiside võrdsustamine lähinaabritega tooks Eesti riigieelarvesse tagasi olulised maksumaksjad ning tulud, mis täna on olude sunnil voolanud meie lõunanaabrite riigikassadesse," ütles Eesti Õliühingu juhatuse liige Siret Liivamägi pressiteate vahendusel.

"Valmisolek aruteludeks [valitsusega] on vähemalt sõnades olemas. Eesti Õliühing on koondanud mitmeid ettevõtlusorganisatsioone, et üheskoos riigiinstitutsioonidele praeguse aktsiisipoliitika mõjusid selgitada," sõnas Liivamägi.

Liivamäe sõnul tekitab enim muret lõppklientide tegevus ja olukord Eesti transpordisektoris. "Rahvusvahelised autovedajad on Eesti riigieelarve jaoks olnud kaotatud tulu juba pikemat aega, nüüd närtsib iga päevaga ka kohalike autovedajate konkurentsivõime. Sellegipoolest usume dialoogi võimalikkusesse valitsusega," ütles ta.

Eesti suurimaid kütuse jae- ja hulgimüüjaid koondava Eesti Õliühingu üldkoosolek valis märtsis erialaliidule uue juhatuse, mille liikmeteks on Circle K Eesti juhatuse liige Kai Realo, Orlen Eesti juhatuse liige Siret Liivamägi ning Jetoili juhatuse liige Deniss Kimmo. Juhatuse valimine on esimene samm kaasaegsema erialaliidu suunas, mis suudaks senisest aktiivsemalt ja efektiivsemalt esindada oma liikmeskonna vaateid ja seisukohti.

Eesti Õliühing on kasumit mittetaotlev organisatsioon, mis asutati 1993. aastal. Õliühing koondab endas vabatahtlikkuse alusel ühinenud Eestis naftasaadustega tegelevaid ettevõtjaid. Õliühingus 13 liiget, kelle tegevusaladeks on mineraal- ja biokütustega tegelemine.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes