TRK 1140x140 ee gif
11.01.2016 Esmaspäev

Õigeaegselt esitatud detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon tagab töötajale enammakstud tulumaksu kiire tagastuse

Õigeaegselt esitatud detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon tagab töötajale enammakstud tulumaksu kiire tagastuse
Õigeaegselt esitatud detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon tagab töötajale enammakstud tulumaksu kiire tagastuse PM
Täna on ettevõtetel tähtaeg esitada eelmise aasta detsembri tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD), mille õigeaegne esitamine võimaldab eraisiku enammakstud tulumaksu kiiremini tagastada.

MTA teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on detsembri TSD õigeaegne esitamine oluline, sest ettevõtete poolt deklareeritud andmed inimeste töötasude kohta kantakse edasi ka füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

„Kui TSD jäetakse õigeaegselt esitamata, siis on info eeltäidetud tuludeklaratsioonil vigane ja selle parandamine pikendab enammakstud tulumaksu füüsilistele isikutele tagastamise tähtaegasid,“ lisas Udde.

TSD vormi peavad esitama kõik juriidilised isikud, kes tegid maksustatavaid väljamakseid. Lisaks ka need, kes väljamakseid ei teinud, kuid on registreeritud käibemaksukohustuslasena.

Täna avas maksu- ja tolliamet ka 2015. aasta tulude deklareerimise teemaveebi, samuti saab oma küsimustele vastused foorumist. Möödunud aasta tulusid saab elektroonselt deklareerima hakata alates 15. veebruarist.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes