14.01.2021 Neljapäev

MTA kutsub testima uue tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni prototüüpi

Maksu- ja Tolliamet (MTA) kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid testima tulu- ja sotsiaalmaksu (TSD) deklaratsiooni prototüüpi ja oma ettepanekuid esitama.

Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid.
Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid. Foto: pixabay

Teenuse prototüübi leiab SIIT. Tagasisidet ja ettepanekuid ootab MTA prototüübi kohta kuni 5.veebruarini MTA kodulehel.

MTA maksude osakonna teenusejuhi Külli Külm-Kivistiku sõnul on tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon visuaalselt vananenud ja vajab uuendamist.

Parema teenuse pakkumiseks oleme alustanud mõtete koondamist, kuidas anda deklaratsioonile kaasaegne välimus ja teha täitmine kliendile veelgi mugavamaks,

ütles ta.

„Meie soov on pakkuda mugavaid ja käepäraseid avalikke teenuseid ja selleks, et teenus vastaks klientide ootustele, avame TSD prototüübi testimise klientidele.“

Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid: e-MTA-s andmeid sisestades, failist laadides (csv, xml) ja X-tee kaudu. Lisaks analüüsitakse võimalusi andmeid edastada uudses XBRL GL formaadis.

TSD-d esitab MTA-le igal kuul ligi 90 000 isikut.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference