30.09.2021 Neljapäev

Deklareerimine TSD lisal 7 Esile tõstetud

Kas ja mis ajahetkel tuleb omakapitali real „muud reservid“ (näiteks põhikirjaline vabatahtlik reserv, mis moodustatakse osanike laenude arvelt nõutava netovara tagamiseks ja netovara taastumisel kantakse kohustusse tagasi) kajastatud sissemaksed ja väljamaksed deklareerida TSD lisal 7?

Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics
Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics:

TSD ehk tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni lisas 7 „Dividendid ja muud kasumieraldised, väljamaksed omakapitalist ja nendega seotud õigused, varjatud kasumieraldised, välismaiste kontrollitavate äriühingute kasum, tulumaks lahkumisel ning krediidiasutuse avansiline tulumaks kasumilt“ toimub omakapitali sisse- ja väljamaksete deklareerimine tulumaksuseaduse § 3 lõike 2 järgi selle maksustamisperioodi ehk kalendrikuu eest, millal omakapitali sisse- ja väljamaksed tegelikult aset leiavad (ehk reaalne rahaline liikumine toimub).

Väljamakse ei...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!