06.09.2023 Kolmapäev

MTÜ: EL-i äriühingute hoolsuskohustus peab kaasama kogu finantssektori

MTÜ Eesti Roheline Liikumine edastas rahandusministeeriumile omapoolsed seisukohad 1. juunil Euroopa Parlamendis vastu võetud äriühingute kestlikkusalase hoolsuskohustuse direktiivile ning toonitab, et Euroopa Liidu (EL) hoolsuskohustuse reeglid peavad hõlmama kogu finantssektorit.

MTÜ hinnangul peab kogu finantssektor olema täielikult hõlmatud.
MTÜ hinnangul peab kogu finantssektor olema täielikult hõlmatud. Foto: pixabay

MTÜ hinnangul peab kogu finantssektor olema täielikult hõlmatud, et turgu mitte moonutada ning tagada, et kõik osapooled oleksid võrdselt motiveeritud tegelema jätkusuutlikkusega seotud riskide ja mõjudega. Sealjuures peaks kaasatud olema ka institutsionaalsed investorid, pensionifondid ja varahaldurid.

Aktsionäride, varade omanike ja planeedi huvides peab direktiiv MTÜ sõnul toetama tõhusat riskijuhtimist, jättes avatuks võimaluse nõuda lisaks lepingueelsele hoolsuskontrollile kontrolli ka rahastamistsükli vältel.

Samuti toetab MTÜ parlamendi seisukohta, mis näeb ette, et suuremad, üle 1000 töötajaga ettevõtted peavad siduma juhtide muutuvtasud kliimakavadega. See tagaks ühingu prognoosil, et rohkem ettevõtteid hakkavad süstemaatiliselt rakendama juba levinud turupraktikat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!