26.09.2022 Esmaspäev

MTA: tulumaksu tuleb mulluse eest juurde maksta 74 000 inimesel

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmeil tuleb eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel ligi 74 000 inimesel tasuda kokku juurde 103 miljonit eurot tulumaksu.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu või tulumaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada.
Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu või tulumaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada. Foto: pixabay

Ühtlasi tuletab amet meelde, et juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu, aga ka maamaksu teise osa tasumise tähtaeg on 3. oktoobril. Maamaksu tuleb teises osas tasuda ligi 74 100 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,4 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse, teatas MTA. 

Maamaksu tasutakse kahes osas juhul, kui maamaksusumma ühe omavalitsuse piires ületab 64 eurot. Esimese osa tasumise tähtaeg oli 31. märtsil, mil tuli tasuda vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot, ning sellest ülejäänud osa on võimalik tasuda kuni 3. oktoobrini.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu või tulumaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada. Seda, kui palju tulumaksu või maamaksu tuleb tasuda, saab ameti selgitusel kõige lihtsamini vaadata MTA iseteeninduskeskkonnast. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!