01.08.2016 Esmaspäev

MTA plaanib jagamismajanduse maksuteenuseid ka FIE-dele pakkuda

Maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul oli tänavuse tuludeklaratsiooni pilootprojekt Uberi ja Taxify kasutajate maksutasumise lihtsustamiseks edukas, edasi jätkab amet tööd deklareerimise lihtsustamiseks lisaks eraisikutele ka jagamismajanduse platvorme kasutavatele füüsilisest isikust ettevõtjaile (FIE).

MTA jätkab tööd deklareerimise lihtsustamiseks lisaks eraisikutele ka jagamismajanduse platvorme kasutavatele füüsilisest isikust ettevõtjaile (FIE)
MTA jätkab tööd deklareerimise lihtsustamiseks lisaks eraisikutele ka jagamismajanduse platvorme kasutavatele füüsilisest isikust ettevõtjaile (FIE) Foto: PM

"Vahetult enne selleaastast tulude deklareerimise perioodi algust veebruaris õnnestus edukalt pakkuda Uberi ja Taxify platvormide kasutajatele teenust, mille abil oli võimalik soovi korral andmed teenitud tulu kohta otse maksu- ja tolliametile saata," ütles MTA pressesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

"Lisaks Uberile on koos Taxify, Autolevi ja Postpaliga käimas koostöö, mille tulemusel soovime senist lahendust edasi arendada, et ka ettevõtjast teenuse kasutajad saaksid mugavalt oma tulud deklareerida ning samal ajal ka ettevõtlusega seotud kulusid maha arvata," rääkis ta.

Juba praegu on kasutuses eraisikust jagamismajanduse teenuse pakkujatele mõeldud maksude deklareerimise lahendus. "Lihtsustatult toimib see üpris sarnaselt MTA-le info edastamisega kodulaenu intresside kohta," märkis Aasmäe.

"Ka kodulaenu intresside edastamiseks MTA-le tuleb eraisikul avaldada oma internetipangas soovi, et pank need andmed edastaks. Kui see on tehtud, siis jääb üle vaid oma tuludeklaratsioonil andmed üle kontrollida ning nende esitamine kinnitada," rääkis ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!