gif Company 930x140 ee

 

29.01.2020 Kolmapäev

MTA ootab maksusoodustustega seonduvat infot

Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib tulust maha arvata kuni 1200 eurot.
Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Foto: Unsplash
Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab maksusoodustustega teenuseid pakkuvatele asutustele ja ettevõtetele meelde, et andmed inimeste kulutuste kohta tuleb ametile edastada 1. veebruariks. Õigeaegselt esitatud maksusoodustusega seotud andmed jõuavad eeltäidetuna tuludeklaratsioonidele, mis võimaldab inimestel oma tulud kiiresti deklareerida ja oma lõplik maksukohustus eelmise aasta kohta kohe teada saada.

Maksusoodustustega teenuste peamised pakkujad on pangad, kindlustusseltsid ja koolitusettevõtted. Samuti saab tulumaksu maha arvata tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kuuluvatele asutustele tehtud kingituste ja annetuste puhul.

Mahaarvamisi võib teha tulumaksuseaduses lubatud piirmäärade ulatuses - eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Mahaarvamised ei saa ületada 50 protsenti maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavast tulust ning eluasemelaenu intressid ületada 300 eurot.

Tuludeklareerimine algab 15. veebruaril, esimeste tagasimaksete tegemist alustatakse 26. veebruaril.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes