21.06.2021 Esmaspäev

MTA: impordi tollideklaratsioonide esitamine muutub mugavamaks

Maksu- ja tolliameti (MTA) teatel alustab alates 1. juulist tööd uus impordi tollivormistuse infosüsteem Impulss, mis muudab ettevõtetele tollideklaratsioonide esitamise mugavamaks.

Impulssi on koondatud kõik uuendatud kaupade impordi deklareerimise põhiprotsessid.
Impulssi on koondatud kõik uuendatud kaupade impordi deklareerimise põhiprotsessid. Foto: pixabay

Vajadus uue infosüsteemi järgi tuleneb 1. juuli muudatustest, mille kohaselt tuleb deklareerida kõik kolmandatest riikides pärit saadetised.

MTA jaoks on oluline, et meie infosüsteemid suudaksid toetada 1. juulist suurenevat deklareeritavate saadetiste mahtu. Seetõttu oleme arendanud välja Impulsi, võttes arvesse väliskaubanduse trende ning ettevõtjate ootusi kaupade kiirele liikumisele ja tollivormistusele,

ütles MTA tolliarenduse valdkonnajuht Ursula Riimaa pressiteates.

Impulssi on koondatud kõik uuendatud kaupade impordi deklareerimise põhiprotsessid. Infosüsteem on kolmekeelne, tugineb uuel visuaalil ja töötab uuel tehnilisel platvormil.

"Lisaks võimaldab Impulss ettevõtetel esitada suuremahulisi tollideklaratsioone ning taaskasutada tolliinfosüsteemidesse varem esitatud andmeid. Suure muudatusena saab Impulsis esitada tollideklaratsiooni ka enne kauba saabumist," ütles Riimaa.

Impulss on mõeldud kasutamiseks põhiliselt väljastpoolt Euroopa Liitu kaupa importivatele ettevõtetele ning tolliagentuuridele. Eraisikud saavad oma saadetiste deklareerimiseks kasutada Postipaki deklaratsiooni rakendust, mis on samuti läbinud uuenduskuuri. Erandina peavad Impulsis esitama deklaratsiooni need eraisikud, kes soovivad deklareerida üle 1000-euroseid saadetisi, sooduskäibemaksumääraga kaupa ning piirangutega või eriluba nõudvat kaupa.

Ekspordi tollideklaratsioonide töötlemine jätkub 2023. aastani süsteemis Complex. Ettevõtted, kes praegu esitavad deklaratsioone Complexis, ei pea eraldi Impulsis deklaratsioonide esitamiseks õiguseid taotlema, õigused avatakse automaatselt.

Impordi infosüsteemi arenduseks on kasutatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahalisi vahendeid 3,2 miljoni euro ulatuses ning teenuse arendajaks on tarkvaraettevõte Cybernetica AS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!