11.03.2016 Reede

MTA alustas tegeliku töösuhte varjamise teemal maksukontrolli

Maksu- ja tolliameti alustas tegeliku töösuhte varjamise teemal esimest maksukontrolli, et saada põhjalikumat kinnitust ettevõtte maksekäitumise ja tehingute korrektsuse kohta.

Kontrolli alustamine tähendab juba maksumenetluse alustamist, kinnitas MTA pressiesindaja
Kontrolli alustamine tähendab juba maksumenetluse alustamist, kinnitas MTA pressiesindaja Foto: PM

"Kontrolli alustamine tähendab juba maksumenetluse alustamist, millega on maksumaksja kohustatud meile informatsiooni ja vajalikke dokumente esitama. Lisaks vaatame kontrolli puhul ka varasemaid maksuperioode, veendumaks, et ettevõtte maksuasjad on olnud korras,“ ütles maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Rainer Laurits BNS-ile.

Siiani on maksuamet nelja kuu jooksul ettevõtjaid töösuhte varjamise teemal vaid nõustanud. "Seoses riigikohtu lahenditega ja meie nõustamiste tulemusel on nelja kuuga lisandunud töötasu väljamakseid 588 000 euro ulatuses, millelt on tööjõumakse tasutud 315 000 eurot," märkis Laurits.

Lauritsa sõnul ongi üldiselt ettevõtete tagasiside olnud positiivne ning maksuamet on neist paljudele kinnitanud, et firma maksuasjad on korras. "Oleme suhelnud ligi 500 ettevõtjaga, kellest üle poolte puhul langesid maksuriskid saadud tagasiside ja meie analüüsi tulemusel ära. Ülejäänud on oma maksukäitumist muutnud või on suhtlus veel pooleli," lisas Laurits.

MTA teatas mullu oktoobri keskel, et kavatseb võtta ühendust tegeliku töösuhte varjamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia. Maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas plaanis amet alustada maksukontrolli.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!