01.12.2021 Kolmapäev

Maksu- ja tolliameti peadirektorina alustab tööd Raigo Uukkivi

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektorina alustab tänasest tööd rahandusministeeriumi senine asekantsler Raigo Uukkivi.

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektorina alustab kolmapäevast tööd rahandusministeeriumi senine asekantsler Raigo Uukkivi.
Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektorina alustab kolmapäevast tööd rahandusministeeriumi senine asekantsler Raigo Uukkivi. Foto: MTA

"Maksu- ja tolliameti teenuseid kasutatakse väga laialdaselt just e-kanalites, seda võimaldavad infotehnoloogilised lahendused on ärikriitilised ning nende toimimine ja arendamine vajab olulist tähelepanu," ütles Uukkivi.

Tema sõnul on kõrge maksutahte oluline osa kliendisõbralikud ja hästi toimivad teenused.

Minu siht on tegutseda selle nimel, et maksude tasumine nii ettevõtjatel kui eraisikutel oleks võimalikult lihtne ja mugav,

rõhutas Uukkivi.

Uukkivi töötas rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantslerina alates 2017. aastast ning juhtis riigihalduse, riigihangete ja riigivara ning riigi osaluspoliitika tegevusvaldkondi.

Tal on kogemus mitmete suurettevõtete nõukogudest, ta on AS-i Eesti Energia nõukogu liige ja strateegiakomitee esimees, AS-i Tallinna Sadam nõukogu liige ja auditikomitee liige. Aastatel 2008-2017 juhtis Uukkivi tehnilise järelevalve ametit, mis tegeleb turukorralduse ja järelevalvega paljudes ettevõtlusvaldkondades.

Uukkivil on doktorikraad Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonnast ning praegu täiendab ta end sama ülikooli ärirahanduse ja majandusarvestuse magistriõppes.

Konkursi viis läbi ja valiku tegi riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valikukomisjon.

MTA endine peadirektor Madis Jääger lahkus 19. septembrist ametist, Jääger alustas ametis tööd tänavu 4. jaanuaril. Alates 1. oktoobrist alustas Jääger tööd Apollo Goupi juhatuse esimehena. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!