22.03.2021 Esmaspäev

Maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg on 31. märtsil

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg.

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTA-st.
Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTA-st. Foto: pixabay

Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda korraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini, teatas MTA.

Maamaks tuleb tasuda 322 834 juriidilisel ja füüsilisel isikul kogusummas 59,1 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Praeguse seisuga on maamaks tasutud või piisav summa ettemaksukontol olemas ligikaud 61 protsendil neist, kellel on maamaksu kohustus.

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTA-st. Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse summa ettemaksukontole, siis arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse ajatada e-MTA-s, kust leiab ka täpsemad juhised selle kohta.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega palub MTA eraklientidel pöörduda MTA infotelefonile 880 0811 või e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning äriklientidel infotelefonile 880 0812 või e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">.

Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!