03.11.2017 Reede

Kolmandas kvartalis tasus riiklikke makse enim Neste Eesti AS

Käesoleva aasta kolmandas kvartalis maksis enim riiklikke makse Neste Eesti AS, kellelt maksulaekumine oli 39,2 miljonit eurot.

Äriühingutest oli teisel kohal naftasaaduste ladustamisteenust pakkuv Kroodi Terminal AS, mis maksis riiklikke makse ligi 37 miljonit eurot. Tubakamüüja Philip Morris Eesti OÜ tasus makse 32,6 miljonit eurot ning AS Tartu Terminal 32,5 miljonit eurot, selgub maksu- ja tolliameti andmetest.

Ettevõtetest, mis ei maksa suures mahus alkoholi-, kütuse- ja tubakaaktsiisi, maksis riiklikke makse enim, 15,4 miljonit eurot, Maxima Eesti OÜ. Valitsus- ja riigiasutustest tasus enim, 38,1 miljonit eurot riiklikke makse sotsiaalkindlustusamet.

Tööjõumaksusid ja -makseid tasus äriühingutest enim, 6,8 miljonit eurot Swedbank AS. Järgnesid 5,8 miljoni euroga Telia Eesti AS, 5,7 miljoni euroga Enefit Kaevandused AS ning 5,4 miljoni euroga AS Ida-Tallinna Keskhaigla.

Valitsus- ja riigiasutustest tasusid tööjõumakse ja -makseid enim sotsiaalkindlustusamet 42,3 miljonit eurot, siseministeerium 18,8 miljonit eurot ning töötukassa ligi 18,2 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes