07.10.2022 Reede

Interpoli ühisoperatsiooni käigus otsiti ebaseaduslikke ja võltsitud ravimeid

Maksu- ja tolliamet ning ravimiamet osalesid Interpoli korraldatud ühisoperatsioonis, mille eesmärk oli pöörata suuremat tähelepanu illegaalsete ja võltsitud ravimite müügile interneti teel ning tõkestada nende jõudmist tarbijateni.

Võltsitud ravimite ja ebaseadusliku ravimiäri kaudu inimeste tervise ohtu seadmine on ülemaailmne probleem.
Võltsitud ravimite ja ebaseadusliku ravimiäri kaudu inimeste tervise ohtu seadmine on ülemaailmne probleem. Foto: pixabay

Peale Eesti võttis Interpoli ühisoperatsioonist Pangea XV osa 94 riiki.

Juunis läbi viidud tegevuste käigus olid maksu- ja tolliameti (MTA) fookuses posti- ja kullersaadetised, mis saabusid nii kolmandatest riikidest kui ka Euroopa Liidu liikmesriikidest. Ravimiamet teostas samal ajal veebiotsingu, mille eesmärgiks oli avastada ebaseaduslike ravimite pakkumisi. Ühisoperatsiooni käigus viidi läbi ka kontrollpäev lennukullerite seas ning ravimiamet andis saadetistes leitud toodetele hinnangu.

MTA teostas operatsiooni raames 43 kontrolli, mille avastuste hulgas olid erinevad ravimid, psühhotroopsed ained ning steroidid. Ravimiamet avastas 83 kahtlusega veebilehekülge, mis edastati operatsiooni korraldajatele. Liites kõikide osalejariikide tulemused kokku, avastati ühisoperatsiooni jooksul rohkem kui 7800 rikkumist, kokku rohkem kui 3 miljoni ravimi osas.

Võltsitud ravimite ja ebaseadusliku ravimiäri kaudu inimeste tervise ohtu seadmine on ülemaailmne probleem, mis ulatub riikide piiridest kaugemale ning mida saab lahendada riikide ja asutuste koostöös kodanike teadlikkuse tõstmise ja kuritegevuse tõkestamise kaudu.

Tolli ülesanne on kaitsta nii Eestit kui tervet Euroopa Liitu salakauba leviku eest. Sinna alla kuuluvad näiteks illegaalsed ja võltsitud ravimid, narkootikumid, salasigaretid, salaalkohol ja palju muud. Selleks kontrollib toll kaupade liikumist piiril, postiladudes ja sisemaal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!