17.03.2016 Neljapäev

Ettevõtja saab nüüd valida majandusaasta aruande avalikustamise aega

Kaubanduskoja ettepanekul on nüüd ettevõtjatele antud võimalus vahetult enne majandusaasta aruande esitamist valida, kas esitada aruanne äriregistrile kohe või hiljem.

Ettevõtja otsustab, millal aruanne avalikuks saab
Ettevõtja otsustab, millal aruanne avalikuks saab Foto: PM

Sisuliselt tähendab uuendus seda, et ettevõtjal on võimalik otsustada, kas teha majandusaasta aruanne registris avalikult nähtavaks kohe aruande valmimisel või hiljem ettevõtja poolt valitud kuupäeva saabumisel, teatas kaubandus-tööstuskoda. Sel juhul tuleb ettevõtjal määrata ettevõtjaportaalis aruande esitamise tähtaeg.

Majandus aasta 2 o 520x245

Seega on ettevõtjatel nüüd võimalik esitada aruanne äriregistrile juba märtsis või aprillis, kuid konkurentide jaoks muutuvad majandustulemused avalikult nähtavaks alles juuni lõpus, kui ettevõtja nii soovib.

Kui ettevõtja valib aruande esitamise kuupäeva, siis hetkel ei saa statistikaamet kasutada aruande andmeid enne valitud kuupäeva saabumist. Statistikaametil on aga kavas oma IT-süsteeme arendada nii, et andmed jõuaksid nendeni juba sel hetkel, kui ettevõtja on valinud aruande esitamise kuupäeva.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!