27.07.2009 Esmaspäev

Ergma kutsus riigikogu 3. augustiks erakorraliselt kokku

Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru põhjendas allkirju rahvusringhäälingule sooviga saada selgus rutem majja.

Istungjärgu päevakorras on õiguskantsler Indrek Tederi eelmisel nädalal tehtud ettepanek arutada käibemaksu tõstnud seadust.

Allkirjade kogumise algatas opositsiooniline Keskerakond pärast seda, kui Teder saatis riigikokku ettepaneku, milles palus tänavuse teise lisaeelarvega seonduva seaduse sätted viia põhiseadusega kooskõlla.

Õiguskantsleri hinnangul sätestas riigikogu käibemaksutõusu jõustumise liiga lühikese etteteatamisajaga ning sellest oleks pidanud teavitama vähemalt kaks-kolm kuud ette.

Varasemast kahe protsendipunkti võrra kõrgem 20-protsendiline käibemaksu määr jõustus neli päeva pärast seaduse avaldamist Riigi Teatajas.

Teder on seisukohal, et sedavõrd lühikese etteteatamisajaga käibemaksutõus on vastuolus põhiseaduses sätestatud ettevõtlusvabaduse ja õiguskindluse põhimõttega.

Riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees Taavi Rõivas ütles BNS-ile, et rahanduskomisjon arutab käibmaksu muutmisega seonduvat teisipäeval.

Põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde kinnitas Rõivase sõnu, et teisipäeval tuleb kokku ka põhiseaduskomisjon, et arutada Tederi ettepanekut käibemaksu osas.


See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

BNS

 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!