19.01.2022 Kolmapäev

Auto rentimisega seotud maksuasjaolud

Kuidas maksuamet suhtub autode rentimisse ettevõtte töötajatelt? Töötajate ja tööandja vahel on sõlmitud rendileping, et töötaja rendib argipäevadel 8:00-17:00 isikliku auto tööandjale ja saab selle eest igakuiselt renditasu. Ettevõte tasub sellelt tulumaksu. Kas rendilepinguga koos võib ettevõte väljastada töötajale ka kütusekaardi? Mis tingimustel oleks sel juhul kütus maksustatav? 

Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD
Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Vastab Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD:

Tegemist on keeruka olukorraga, mille iga detail võib muuta vastuse sisu. Maksu- ja Tolliamet ei ole sellekohast juhist välja andnud, aga selleks, et teada saada, milliseks kujuneb Maksu- ja Tolliameti seisukoht antud küsimuses on võimalik neilt küsida siduvat eelotsust. Käesolev vastus on minu arusaam ja tõlgendus olukorrast ja kohalduvast seadusest.

Sõiduauto rentimine töötajalt ei ole seadusega keelatud. Töötaja võib endale kuuluva autoga samamoodi tulu teeninda nagu autorendi teenust pakkuv...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!