02.03.2018 Reede

Valitsus esitab riigikogule aktsiisitõusude mõjuanalüüsi

Valitsus arutas rahandusministeeriumi esitatud tubakatoodete ja kütuse aktsiisitõusude mõjuanalüüsi kabinetinõupidamisel ning langetas seejärel valitsuse istungi otsuse, et analüüs esitatakse riigikogule.

Analüüsi eesmärk tuleneb alkoholi-, tubaka-, kütuse ja elektriaktsiisi seaduse (ATKEAS) paragrahvist, mille kohaselt peab valitsus esitama vastava analüüsi riigikogule hiljemalt 1. märtsil.  Analüüsis hinnatakse 2015. aasta juunis vastu võetud muudatusega toimunud tubaka- ja kütuseaktsiisi määrade tõstmise mõju. Selleks kirjeldatakse tubakatoodete ja kütuse tarbimise trende, muutusi ettevõtluskeskkonnas ning hinnatakse aktsiisilaekumisi võrreldes ootustega. Tubakatoodete puhul uuritakse lisaks, kuidas on aktsiisitõusud mõjutanud rahvatervist ja tervisekäitumist.

2015. aasta juunis vastu võetud ATKEAS-e muudatustega tõsteti ka alkoholiaktsiisi määrasid, kuid käesolevas analüüsis selle mõju ei kajastata. Alkoholi aktsiisitõusude mõjuanalüüs on riigikogule esitatud 14. detsembril 2016.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes