gif Company 930x140 ee

 

02.06.2016 Neljapäev

USA tervitab Euroopa Liidu tehnikaettevõtteid avasüli

Merlin Salvik, juhtivpartner
Merlin Salvik, juhtivpartner Foto: Advokaadibüroo Hedman Partners

Advokaadibüroo Hedman Partners juhtivpartner Merlin Salvik kirjutab hiljutisest peaminister Taavi Rõivase ja esindusliku äridelegatsiooni visiidist USA-sse, kus tutvustati Eestit kui investeerimissihtkohta ning tehti eeltööd USA turule minna soovivate Eesti ettevõtete heaks.

Washington D.C.-s asuvas USA kaubandusministeeriumis toimunud ümarlauakohtumisel tutvustati äridelegatsiooni liikmetele palju vaidlusi tekitavaid probleemkohti. Euroopa Liidu ja USA suhetega seotud teemade arv suureneb pidevalt, samal ajal kui need kaks võimsat majandussüsteemi lähenevad üksteisele koostööplatvormidel.

Üks Euroopa Liidu ja USA suhete tuleviku osas määrava tähtsusega protsess on üleatlandilise kaubandus- ja investeerimispartnerluse loodetavasti peatne allkirjastamine. Partnerlus peaks pakkuma rohkelt võimalusi Atlandi ookeani mõlemal kaldal tegutsevatele ettevõtjatele.

Teine USA-s pikisilmi oodatav oluline protsess on Euroopa Liidu digitaalse ühisturu arendamine, mis peaks ühtlustama kaubanduse 28 Euroopa Liidu liikmesriigi üleselt.

Pärast avatud vestlust erinevate USA investeerimisagentuuride ja valitsusasutuste esindajatega valdas meid ülevoolav tunne, et vastupidiselt teatud uskumustele on USA väga avatud Euroopa ettevõtete sisenemisele suurele USA turule. Loodud on mitmeid programme, mis aitavad Euroopa ettevõtetel mandri-USA-s endale jalad alla saada ja eksportida sinna oma kaupu või teenuseid.

Select USA on riiklikul tasandil tegutsev ühtne kontaktpunkt ettevõtetele, kes soovivad oma äritegevust USA-s alustada või sinna laiendada. Selle käigus tehakse personaalset koostööd investoritega, et pakkuda vahendeid, andmeid ja muud asjakohast teavet.
Eesti ja Euroopa idufirmade jaoks on USA oma 320 miljoni elaniku ja iga-aastase 17 triljoni USA dollari suuruse SKP-ga endiselt üks kõige atraktiivsemaid turge – võimalus, millest on tungivalt soovituslik kasu lõigata.  Seetõttu on Hedman Partners olnud kaasatud mitme kujunemisjärgus Eesti tehnikaettevõtte abistamisse, et viia nende tegevusi välisriikidesse, sealhulgas USA-sse.

Meil õnnestus näha andekate Eesti ettevõtjate pitchinguoskusi kahes suures USA kiirendis – 1776 (www.1776.vc) ja Eastern Foundry (www.eastern-foundry.com) – millest mõlemad on ideaalsed alguspunktid uustulnukatele, kes soovivad siseneda USA kõrgliigasse.

Lähiajal toimub mitu huvipakkuvat sündmust. 2. ja 3. juunil viib Eesti välisministeerium Tallinnas läbi üleatlandilise majandusnõukogu kohtumise, et arutada võimalusi ja vahendeid Euroopa Liidu ning USA klastrite koostööks, ligipääsu parendamiseks alternatiivsete rahastusallikatele ning Euroopa Liidu ja USA koostöökokkuleppeid VKE-de osas.

Select USA korraldab Washingtonis 19.–21. juunil tippkohtumise, mis loob suurepärase võimaluse koostööpartnerite leidmiseks ja investeerimisvõimalustega tutvumiseks.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes