21.09.2023 Neljapäev

TTJA: Shoppa OÜ vastased nõuded tuleb esitada pankrotimenetluse raames

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) annab teada, et kaupleja Shoppa OÜ suhtes on algatatud pankrotimenetlus, mistõttu pole tarbijavaidluste komisjonil võimalik enam tarbijakaebusi lahendada ning tarbijatel tuleks nõuded esitada pankrotimenetluse raames.

Shoppa OÜ sulges 11. septembril oma kodulehe.
Shoppa OÜ sulges 11. septembril oma kodulehe. Foto: shoppa.ee

Amet selgitas, et tarbijakaitseseaduse kohaselt ei saa komisjon menetleda avaldust juhul, kui tarbija vastaspoole suhtes on algatatud pankroti- või likvideerimismenetlus. Seetõttu ei ole võimalik tarbijavaidluste komisjonil Shoppa OÜ suhtes esitatud kaebusi enam lahendada. Küll aga saavad tarbijad oma nõude esitada pankrotimenetluse raames.

Selleks palub amet jälgida Ametlike Teadaannete veebilehel avaldatavat infot, mille kaudu teavitatakse nii võlausaldajate üldkoosoleku toimumisest kui ka nõuete kogumisest.

Shoppa OÜ tegevuse kohta on tarbijavaidluste komisjonile esitatud alates aprillikuust enam kui 125 avaldust tarnimata kauba ja tagastamata raha tõttu. Juulis alustas TTJA kaupleja tegevuse suhtes järelevalvemenetlust, ettevõtjaga suheldi korduvalt ning teda kohustati võtma kasutusele meetmeid tegelemaks koheselt tarbijate nõuetega. Kaupleja sulges 11. septembril oma kodulehe.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference