825x120 antikriis ee
02.11.2010 Teisipäev

Teenuste hinnad on jäänud oktoobris samaks

Kindlasti tasub tähelepanu pöörata erinevates kauplustes ja teenindusettevõtetes  samade kaupade/teenuste hindadele ja olla julge oma ostukohtade valikul.

Hindasid võrreldes on näha, et sama linna naaberpoodides  on hinnaerinevus  sageli üle 10 krooni suurune. Huvitava tähelepanekuna võiks välja tuua, et Kuressaares oli ühe päeva jooksul võimalik saada kilo tomateid ühest poest hinnaga 21.9 ning naaberpoest 38.9. Samasugune hinnavahe oli ka Viljandis, kus Selveris oli viinerite kilohind 44.9 krooni, kuid Maksimarketis 53 krooni. Selliseid näiteid on mitmeid.

Kuigi kohvi hind tegi üle-eelmisel kuul läbi hinnatõusu, siis toitlustusettevõtteid see mõjutanud ei ole. Tass kohvi on juba pikemat aega püsinud sama hinnaga. Samuti on olnud pikemat aega paigal ka taksoteenuste, iluteenuste, ujulate, keemilise puhastuse ja teiste teenuste hinnad.

Köögiviljade hinnad on samuti langenud – lahtise pesemata kartuli kilo hind on septembriga võrreldes langenud 4,6 krooni peale (septembris 5,2); pestud lahtise porgandi kilo langes 5,8 kroonilt 4,7-le;  värske kurgi kilo 19,5-lt kroonilt 18,9-le ning banaani kilo 19,5-lt kroonilt 15 kroonile.

Lihatoodete osas on hinnad eelmiste kuudega püsinud samal tasemel või isegi langenud. Näiteks Rakvere Lihakombinaadi Doktorivorst, mille hind oli septembris keskmiselt 62,3 krooni, maksis oktoobris keskmiselt 56,2 kroonini.

Hinnatõusu võib täheldada leiva- ja piimatoodete osas. Kui veel septembrikuus maksis Toolse leib vaatlusalustes poodides keskmiselt 7,9 krooni, siis oktoobris oli hind tõusnud pea kahe krooni võrra ehk keskmiselt 9,7 krooni. Üle kahe krooni on tõusnud ka Tallinna Peenleiva hind – septembris 9,4 krooni, oktoobris juba 11,8 krooni. Hinnatõusust ei jäänud puutumata ka Kirde sai, mis maksis oktoobris keskmiselt 7,8 krooni (võrdluseks septembris 5,8 krooni).

Odavaim kilepakendis piim (2,5%) maksis eelmise kuu vaatluse ajal veel 7,9 krooni, kuid oktoobris oli keskmiseks hinnaks kujunenud 9 krooni.  Vaatlusalustest poodidest müüsid piima odavama ehk siis piimasõjaeelse hinnaga (7,9 krooni) vaid Lasnamäe Prisma ja Säästumarket Tallinnas ning Viljandis Maksimarket. Ka 20%-lise hapukoore hind oli tõusnud (500ml) – septembris 10,6 krooni, oktoobris maksis pakk hapukoort keskmiselt 12,7 krooni.  Küll aga on hea meel tõdeda, et Eesti Juustu kilo hind tõusnud ei ole.

Tarbijakaitseamet


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes