17.07.2020 Reede

Swedbank võimaldab algatada makseid teiste pankade kontodelt

Swedbanki uuendatud pangalingiga saab algatada makseid teiste pankade kontodelt.

Lahendus aitab e-poodidel ja veebipõhistel teenusepakkujatel lihtsamalt makseid vastu võtta.
Lahendus aitab e-poodidel ja veebipõhistel teenusepakkujatel lihtsamalt makseid vastu võtta. Foto: pexels

Lahendus aitab e-poodidel ja veebipõhistel teenusepakkujatel lihtsamalt makseid vastu võtta, kuna nüüd piisab erinevatest pankadest maksete kogumiseks vaid ühest Swedbankiga sõlmitud lepingust, teatas pank.

Internetimaksete hulk on püsivas kasvutrendis ja e-poodides ning veebilehtedel tehtavate maksete hulk läbi Swedbanki on viimase aasta jooksul kasvanud ligi 14 protsenti. Samuti näeme, et internetiostude eest soovitakse üha enam tasuda kohe, mistõttu on äärmiselt oluline pakkuda mugavat ja lihtsat maksekogemust,

ütles Swedbanki ettevõtete panganduse juht Liisi Himma.

Ta selgitas, et uuendatud pangalingi teenus muudab e-poodide, veebipõhiste teenusepakkujate, valitsusasutuste ja muude veebisaitide omanike jaoks maksete kogumise oluliselt lihtsamaks, sest nüüd saavad nad mitme panga maksed ühe mugava makselahenduse alla koondada.

Uue teenuse puhul peab veebilehega integreerima vaid ühe makselahenduse, sõlmida tuleb ainult üks pangalingi leping ja erinevatest pankadest tehtud maksete kogumiseks piisab ühest pangakontost.

"Kõnealune lahendus on üks osa Euroopa Liidu teise makseteenuste direktiivi PSD2 rakendamisest, mille raames töötame välja tõhusamaid ja suurema kasutusmugavusega teenuseid," ütles Himma.

Ta lisas, et varem on pank avanud klientidele võimaluse vaadata Swedbanki internetipangas oma teiste pankade kontojääke ja algatada nendelt kontodelt ka makseid.

Sooritades oste veebilehel, kuhu on lisatud pangalink, kuvatakse ostjale ostu vormistamise lehel võimalus valida enda pank ning sooritada makse kohe, sisestades selleks oma autentimisandmed ja kinnitades makse tavapärasel moel.

Ainsa erinevusena palutakse isikul, kes kasutab uuendatud pangalingi lahendust esimest korda, anda nõusolek, et Swedbank saaks tema nimel makse algatada. Klientidelt nõusoleku küsimine on seadusega ettenähtud kohustus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!