29.04.2022 Reede

Swedbank tõstab teenuste hinda ja piirab sularaha kasutamist

Eesti suurim kommertspank Swedbank tõstab juulist paljude teenuste hinda ja piirab sularahatehinguid sularahaautomaatides, kirjutab Postimees.

Swedbank teatas klientidele saadetud kirjas, et muudatused puudutavad peamiselt tehinguid panga esindustes ning suuremate rahasummade kasutamist.
Swedbank teatas klientidele saadetud kirjas, et muudatused puudutavad peamiselt tehinguid panga esindustes ning suuremate rahasummade kasutamist. Foto: Swedbank

Swedbank teatas klientidele saadetud kirjas, et muudatused puudutavad peamiselt tehinguid panga esindustes ning suuremate rahasummade kasutamist. Kui seni maksis pangakontoris teostatav pangasisisene makse 2,3 eurot, siis juulist kerkib tasu 5 eurole. Swedbanki automaadis kuus enam kui 5000 euro sissemaksmise eest kasseeritakse senise 0,25 protsendi asemel juulist sisse 0,3 protsenti.

Swedbanki pangakaardiga teise panga automaadist sularaha väljavõtmisel Eestis ja välismaal tuleb edaspidi pangale loovutada 2 eurot ning lisaks 2,5 protsenti väljavõetavast summast. Varem lisandus 2,5-protsendile 1 euro.

Krediitkaardiga sularaha väljavõtmise eest tuleb senise 1,92 euro + 2,5 protsenti väljavõetavalt summalt asemel maksta edaspidi 2 eurot ning lisaks 2,5 protsenti summast. Krediitkaardi kuutasu kerkib seniselt 1,30 eurolt 1,59 eurole.

Esindustes tuleb enda kontole sularaha sissemakse või ka välja võtmise eest maksta 0,5 protsenti, minimaalselt 10 eurot. Senini oli miinimumsumma 5 eurot.

Kui praegu saab kalendrikuus pangaautomaati sisse maksta maksimaalselt 7500 eurot, siis alates juulist väheneb see summa 6000 eurole. Lisaks rakendub see limiit kliendikohaselt ehk kehtib ühe kliendi kõikidele kontodele ja kaartidele ühiselt.

Kui senini saab pangaautomaadist sularaha välja võtta piiranguteta, siis juulist vaid 10 000 eurot kuus. Ka see piirang on kliendikohane ehk rakendub kliendi kõikide kontode ning kaartide üleselt.

Smart-ID uuendamine pangakontoris hakkab senise 5 euro asemel maksma 10 eurot.

Neljapäeval teatas Swedbank AS, et panga selle aasta esimese kvartali puhaskasum oli 44,9 miljonit eurot, mida oli 18 protsenti enam kui mullu samal ajal. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!