28.09.2022 Kolmapäev

Swedbank: Eesti inimesed investeerivad üha mitmekesisemalt

Swedbanki tellimusel läbi viidud uuringust selgub, et võrreldes eelmiste aastatega on kasvanud erinevate säästmis- ja investeerimisvõimaluste kasutamine, sealhulgas nii nutikate kogumisrakenduste populaarsus kui ka kolmandasse pensionisambasse ja aktsiatesse investeerimine.

Kõige paremaks investeeringuks peavad Eesti elanikud jätkuvalt kinnisvara.
Kõige paremaks investeeringuks peavad Eesti elanikud jätkuvalt kinnisvara. Foto: pixabay

Kõige paremaks investeeringuks peavad Eesti elanikud jätkuvalt kinnisvara – tervelt 42 protsenti uuringus osalenutest peab raha paigutamist kinnisvarasse parimaks võimalikuks investeeringuks. Samuti peetakse headeks investeeringuteks raha paigutamist säästukontole, aktsiatesse, kulda ning kolmandasse pensionisambasse, teatas Swedbank. 

Swedbanki investeerimise ja kogumise valdkonna juht Siim Uusma sõnul on üle-eestilise uuringu tulemustest näha, et inimeste suurenenud huvi rahatarkuse ja investeerimise järele on jõudnud järjest enam tegudesse. "Kui veel kaks aastat tagasi oli säästukonto kasutajaid 31 protsenti, siis tänavu ulatus see juba 43 protsendini. Võrreldes eelmise aastaga on uuringu järgi kõige kiiremini kasvanud aktsiatesse ja investeerimisfondidesse investeerijate osakaal, mõlemad ligi viie protsendi võrra vastavalt 21 ja 14 protsendini elanikkonnast," selgitas Uusma pressiteates.

Viimase kahe aastaga on uuringu järgi jõudsalt esile kerkinud krüptovaluutadesse investeerimine – viimase aasta jooksul teinud krüptoinvesteeringuid 14 protsenti vastajatest, mis on samas suurusjärgus investeerimisfondide ja kinnisvarainvesteeringutega.

Üldistatult saab uuringust järeldada, et säästukonto ja pensioni kolmanda samba investeeringuid eelistavad rohkem naised ning aktsiatesse ja krüptosse rohkem mehed,

lisas Siim Uusma.

Uuringu põhjal eelistavad inimesed ülekaalukalt kasutada investeeringuteks oma kodupanka. Peamine põhjus selleks on eelkõige mugavus toimetada oma rahaasjadega ühes kohas. Selle kõrval on kasvav trend, et võrreldakse pankade investeerimisega seotud tasusid ning tingimusi. Eriti nooremate hulgas on oluline internetipanga mobiilirakenduse kasutusmugavus.

Säästmisel ja investeerimisel eelistavad inimesed jätkuvalt kõige enam Swedbanki – 41 protsenti vastanutest. Võrreldes eelmise aastaga on koha võrra tõusnud teisele positsioonile LHV, mida eelistavad 27 protsenti, ning kolmandaks on eelistustes langenud SEB, mida eelistavad 22 protsenti.

Rahvusvahelise uuringuettevõtte Sprinter poolt läbi viidud säästmis- ja investeerimiskäitumist selgitav uuring toimus tänavu suvel. Uuringus osales 1007 inimest Eestist vanuses 18–75 aastat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!