08.09.2015 Teisipäev

Suunanäitaja sari aitab ettevõtjail nõuetes paremini orienteeruda

Tarbijakaitseamet ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda alustavad ettevõtjatele mõeldud sügisese infopäevade sarjaga Suunanäitaja, mis aitab kauplejatel ja teenusepakkujatel orienteeruda kehtestatud nõuetes ja korraldada oma igapäevast tööd tarbijasõbralikumalt.
Suunanäitaja sari aitab ettevõtjail nõuetes paremini orienteeruda
Suunanäitaja sari aitab ettevõtjail nõuetes paremini orienteeruda Foto: Reuters

Sel sügisel Suunanäitaja egiidi all toimuvad infopäevad keskenduvad jae- ja e-kauplejatele ning teenusepakkujatele esitatavatele nõuetele, ebaausatele kauplemisvõtetele ja piiriülestele ostudele.

Infopäevad „Suunanäitaja – nõuded jaekauplejatele“ toimuvad 1. oktoobril Tartus, 20. oktoobril Tallinnas (sünkroontõlkega vene keelde), 11. novembril Kuressaares. „Kauplejail on oluline teada regulatsioone, millest oma tegevuses juhinduda. Infopäevadel aitavad Tarbijakaitseameti juristid nõudeid reaalsete näidete varal lahti mõtestada ning asetada need oma igapäevastesse olukordadesse. Igasuguse eduka ettevõtluse aluseks, olgu tegemist kas ilu- või remonditeenuste pakkuja, keemilise puhastuse või kodutarbeid müüva kauplejaga, on oluline usalduslik suhe tarbijaga, mida aitab luua selge teadmine oma kohustustest tarbija ees,“ selgitas tarbijakaitseameti avalike suhete ja tarbijapoliitika osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik.
E-kauplejatele mõeldud „Suunanäitaja – kaupleja kohustused e-kaubanduses“ toimub 28. oktoobril Tallinnas. Siis käsitletakse regulatsioone, et aidata kauplejail seadusi mõistes toime tulla järjest populaarsemaks muutuva internetikaubandusega. Infopäeval käsitletakse kuidas tooteid või teenuseid internetis esitada, kuidas lahendatakse ettejuhtuvaid probleeme nii eesti kui ka teisest riigist pärit tarbija puhul.

Loe lähemalt:

  • Infopäevade täpsem kava tarbijakaitseameti kodulehel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!