28.09.2010 Teisipäev

Savisaar tühistas Kendra korralduse kokkuhoiu osas

Savisaar tühistas eelarvekärped, kuna need on linnavalitsuse teatel põhjustanud arusaamatust.

"Linna finantsdirektori e-kiri, millest linna ametid lähtusid, oli tehniline dokument, mille eesmärk oli mitte kellegi konkreetset eelarvet kärpida, vaid tagada eelarvedistsipliin hallatavates asutustes. Samamoodi piirati möödunud aasta neljandas kvartalis kulude väljamakseid. See võimaldas tookord kokku hoida kuus protsenti eelarvest, mis oli arvestatav osa ja millest rahandusministeerium soovitas kõigil omavalitsustel eeskuju võtta," selgitas linnapea Tallinna pressiteenistuse vahendusel.

Savisaar märkis, et lasteasutuste eelarveid ei tohi piirata. "Linn tagab lasteaedade rahastamise sellises ulatuses, nagu oli lubatud. Palgad jäävad puutumata, kasvatajaid keegi sundpuhkusele ei saada, lapsed saavad kõhu täis ja tuba on soe," lausus ta.

Linnapea ütles samas, et finantsteenistuse tegevus kulude kokkuhoiu tagamisel väärib igati tunnustust ja see on andnud ka tulemusi. Praegusel juhul on Savisaare hinnangul tegemist liigse kiirustamisega ja teema oleks vajanud läbirääkimist nii linnavalitsuse kui ka ametite tasandil.

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!