23.04.2024 Teisipäev

Saksamaal investeerib krüptosse iga kaheksas täiskasvanu

Umbes pool täiskasvanutest Saksamaal investeerib kapitali, peamiselt aktsiatesse, ETF-idessse ja kinnisvarasse. Mitmed aga otsivad õnne ka krüptorahades nagu bitcoin, teatab uudisteagentuur dpa.

Küsitletute hulgas peetakse peamiseks ajendiks krüptoinvesteeringuteks võimalust kiiresti raha teenida.
Küsitletute hulgas peetakse peamiseks ajendiks krüptoinvesteeringuteks võimalust kiiresti raha teenida. Foto: pixabay

Iga kaheksas täiskasvanu Saksamaal (13 protsenti) on juba investeerinud krüptorahadesse. See selgus esinduslikust uuringust turu-uuringufirmalt Spendid Research, mis avaldati esmaspäeval Hamburgis.

Küsitletud 1147 inimesest vanuses 18 kuni 69 aastat oskas 88 protsenti mõistega "krüptoraha" midagi peale hakata. Siiski pidas ainult iga neljas oma teadmisi selles valdkonnas vähemalt heaks.

Krüptoraha on krüpteeritud digitaalne raha, mis loodi sõltumatult pangainstitutsioonidest, keskpankadest ja riikidest. Krüptorahade ülekanded salvestatakse avatult vaadeldavas andmebaasis, nn plokiahelas.

Inimesed Saksamaal seostavad mõistet "krüptoraha" eelkõige bitcoiniga, mis loodi 2009. aastal isiku või grupi poolt pseudonüümi Satoshi Nakamoto all. Küsimusele, millised krüptorahad teile spontaanselt meelde tulevad, vastas 51 protsenti inimestest, kes mõistet mõnevõrra tundsid, et bitcoin.

13 protsenti nimetas teist suurimat digitaalraha ethereumi ja 5 protsenti vaidlustatud naljaraha dogecoini, mida sageli tõstetakse esile USA miljardäri Elon Muskiga seoses.

Küsitletute hulgas peetakse peamiseks ajendiks krüptoinvesteeringuteks võimalust kiiresti raha teenida. Ja kes hakkab teemaga tegelema, ei piirdu sageli ainult teooriaga: uuringu kohaselt teevad krüptoraha omanikud oma esimese investeeringu krüptovallas keskmiselt vaid mõne kuu jooksul pärast teemaga tutvumist.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255